Máme pro vás připravenou akční nabídku pro nová připojení

Podrobnosti naleznete ZDE

Jak změnila koronavirová krize přístup lidí k dojíždění do zaměstnání?

Koronovirová krize ovládá chod současného světa déle a intenzivněji, než možná mnozí z nás počátkem letošního roku předpokládali. První vlna pandemie onemocnění COVID-19 zapříčinila u řady lidí nutnost přechodu z klasické kancelářské práce na home office a ovlivnila jejich dojíždění do práce, s podobnou změnou se musí potýkat také řada studentů. Nejnovější průzkum ukazuje, že přestože drtivá většina obyvatel věří v návrat do starých kolejí, jen čtvrtina ve skutečnosti po tomto návratu opravdu touží. Svědčí o tom ConsumerLab zpráva od společnosti Ericsson se zaměřuje na poznatky a připomínky spotřebitelů cestujících za zaměstnáním či školou ze svého bydliště do jiného města.

„V České republice možná není každodenní cestování za prací či vzdělání tak běžné jako ve Spojených státech. V roce 2011 dojíždělo mimo obec obvyklého pobytu za prací více než 2,8 milionu lidí,“ říká Jiří Rynt, Key Account Manager ve společnosti Ericsson. „Spolehlivé mobilní připojení podél silničních komunikací je, a hlavně bude klíčové, aby chytré funkce v automobilech mohly poskytovat vyšší bezpečnost pro řidiče.“ Studie „Vylepšení každodenního dojíždění“ ze série ConsumerLab od společnosti Ericsson se zabývá chováním spotřebitelů před, během a po skončení koronavirové pandemie. 80 % respondentů uvedlo, že se pravděpodobně vrátí ke svému obvyklému režimu dojíždění. Avšak pouze jeden ze čtyř respondentů se k dojíždění vrátit chce.

Díky povědomí o tom, čeho si spotřebitelé cení při každodenním cestování za prací, lze pozitivně změnit a přizpůsobit zkušenosti s dojížděním do budoucna – zejména v oblasti technologie a konektivity. Mezi zkoumaná témata patřila například i bezpečnost a asistenční systémy pro řidiče. Studie testovala celkem 16 konceptů mobility, přičemž 58 % respondentů se zajímalo především o funkce, které vysílají výstrahy, když řidič nevěnuje plnou pozornost řízení, což může vést k nadcházejícímu nebezpečí.

Řada lidí nicméně v průběhu pandemie objevila výhody home office, a nejeden zaměstnavatel také zjistil, že náklady na kvalitní internetové připojení doma jsou nižší, než náklady na provoz kanceláří.

Zajímá vás koronavirová krize v souvislosti s technologiemi? Máme pro vás i další články na toto téma: