Máme pro vás připravenou akční nabídku pro nová připojení

Podrobnosti naleznete ZDE

Jak optimalizovat dosah bezdrátové sítě

Při hovorech o wifi a počítačových sítích často slýcháme termín "repeater". Ale víte co to vlastně znamená? Je to druh zařízení, který pomáhá rozšířit dosah bezdrátového signálu a sítě tím, že signál posiluje a rozšiřuje. Funguje na principu příjmu signálu a jeho opětovného vysílání dále. Pokud signál nedosáhne na vzdálenější místa, repeater ho přijme a znovu pošle dál, aby pokryl větší prostor.

Repeatery nacházejí uplatnění v mnoha druzích sítí, jako jsou mobilní sítě, wifi nebo satelitní komunikace a začaly se používat v 90. letech minulého století s rozšiřováním prvních bezdrátových sítí. Dnes, s rostoucí oblibou wifi, jsou repeatery stále užitečnějšími zařízeními pro domácnosti i kanceláře.

Repeater obsahuje dvě antény - jednu pro příjem signálu a druhou pro jeho vysílání. Je třeba ho umístit mezi zdroj signálu a místa s horším dosahem, čím blíže ke zdroji tím lépe funguje. Využijete ho běžně doma i v práci, kde pokryje větší prostor jednou sítí. V bytě tak můžete mít wifi i na hůře dostupných místech nebo ve venkovních prostorech, v kanceláři pak například v rozlehlých prostorech nebo ve více patrech.

Repeatery prošly dlouhým vývojem a jejich role bude i nadále s novými technologiemi jako je 5G růst. Výrobci na nich pracují, aby zvládly posilovat signál i v nejnáročnějších podmínkách. Jedná se o užitečné a snadno použitelné zařízení, které nám umožňuje využívat pohodlí bezdrátové sítě téměř kdekoliv. Díky tomu si můžeme vychutnávat pohodlí bezdrátové konektivity prakticky kdekoliv doma či v práci. Užijte si svůj zesílený internetový zážitek s námi a objednejte si připojení na ujezd.net. Všechny naše služby jsou k dispozici v širokém rozsahu pokrytí. Můžete si vychutnat rychlé přenosy dat, streamovat oblíbené filmy. Vychutnejte si své domácí internetové připojení a zvolte jednu z nabízených variant – optický internet, bezdrátový internet, XDSL internet.

 

Autor/ka obrázku: Freepik.com