Máme pro vás připravenou akční nabídku pro nová připojení

Podrobnosti naleznete ZDE

Google obohacuje svůj Překladač o překládání v reálném čase

Sami Iqram na blogu společnosti Google popisuje, jak této funkce využil na rodinné sešlosti, kde jeho babička vyprávěla ve španělštině historku ze svého dětství. Iqram, který španělsky neumí, využil k “tlumočení” babiččina vyprávění svůj smartphone s Androidem a aplikaci Google Translate s funkcí živého přepisu překladu. Aktualizace aplikace s touto funkcí se bude šířit postupně, prozatím bude k dispozici pro kombinace těchto jazyků: angličtina, francouzština, němčina, hindština, portugalština, ruština, španělština a thajština.

Funkce překladu v reálném čase je prozatím k dispozici pouze pro majitele smartphonů s operačním systémem Android, aktivovat ji lze klepnutím na ikonku na pravé straně lišty s možnostmi překladů (Transcribe). Poté stačí už jen vybrat zdrojový a cílový jazyk, a klepnutím na ikonku mikrofonu ve spodní části displeje překládání buďto pozastavit, nebo opět spustit.

Společnost Google novou funkci poprvé předvedla letos v lednu. Překlad v reálném čase lze využít nejenom při konverzaci, ale také při cizojazyčných přednáškách, projevech nebo prezentacích. Funkce zatím ke svému provozu potřebuje aktivní internetové připojení, a to z toho důvodu, že software Googlu komunikuje s takzvanými Tensor Processing Units - speciální AI čipy pro použití na cloudových serverech.

Funkce “živého překladu” je prozatím k dispozici pouze ve verzi Google Překladače pro zařízení s operačním systémem Android, v budoucnu se jí dočkají i majitelé zařízení s operačním systémem iOS.

Zdroje: The Verge, Blog Google