Máme pro vás připravenou akční nabídku pro nová připojení

Podrobnosti naleznete ZDE

Ericsson uvádí na trh technologii dynamického sdílení spektra

Společnost Ericsson oznámila, že její jedinečné řešení pro dynamické sdílení spektra (Ericsson Spectrum Sharing) je nyní komerčně dostupné a umožňuje poskytovatelům telekomunikačních služeb plynule a efektivně přejít na 5G.

Řešení společnosti Ericsson umožňuje dynamické přidělování spektra na základě požadavku uživatele v řádu jedné milisekundy a nasazení 4G a 5G ve stejném pásmu. Díky jednoduché instalaci softwaru nabízí ESS rychlé nasazení sítí páté generace na stávající pásma pro všechna zařízení, která 5G podporují a využívají 4G spektrum. ESS lze spustit na kterékoliv z 5 milionů jednotek Radio System, které Ericsson dodává už od roku 2015, aniž by bylo potřeba dalšího hardware. ESS tedy umožňuje široké pokrytí 5G, efektivnější využití spektra a vynikající výkon pro uživatele.

„Poprvé v historii naši zákazníci nemusejí před nasazením nového „G“ spektra znovu budovat infrastrukturu, ale mohou rychle využívat 5G na stejných frekvencích jako dnes 4G. V příštích 12 měsících plánuje nasazení řešení více než 80 % komerčních 5G sítí, které podporujeme,“ říká Fredrik Jejdling, výkonný viceprezident a vedoucí sítí ve společnosti Ericsson.

Julian Bright, hlavní analytik společnosti Ovum / Omdia, říká „Řešení Ericsson Spectrum Sharing by mělo být efektivně využíváno. Poskytovatelé telekomunikačních služeb díky němu mohou rychle implementovat 5G ve svých FDD pásmech bez dodatečných investic a mohou využívat nová i stávající pásma pro vysokorychlostní a vysokokapacitní služby 5G. Dynamické přidělování spektra mezi 4G a 5G je nejefektivnějším způsobem, jak zahájit nasazení 5G.“

Ericsson na vývoji a zdokonalování dynamického sdílení spektra spolupracuje s řadou partnerů, jako je Qualcomm Technologies. Využívá mobilní zařízení poháněná mobilními platformami Qualcomm Snapdragon 865 a 765 se systémy Snapdragon 5G Modem-RF, ale i MediaTek (Dimensity 1000). Spolupracuje i s firmami jako Oppo, Sony, Xiaomi, LG, vivo a WNC (Wistron NeWeb Corp.)